Łączna liczba wyświetleń

środa, 29 października 2014

A MOŻE NIE POTRZEBA ORGANIZOWAĆ PARTII SENIORÓW? MOŻE WYSTARCZY SILNY LOBBING?

Czy trzeba organizować Partię Seniorów?
Bazuę na tekście z otrzymanej kopi listu e-mail. A.M. pisze:
Krytykowanie partii tylko dlatego, że jest partią, że bierze udział w wyborach to paranoja. To robota tych, którzy starają się zatomizować społeczeństwo. Nikt nic nie zrobi dobrego, nawet najlepszy, jeśli organizacyjnie będzie sam. Takie Zosie-Samosie to się potem doskonale rozgrywa przeciw sobie. A rzeczywisty wróg tylko patrzy i się śmieje; jacy ci Polacy są kłótliwi...
    Panie N.! Zamiast uprawiać prywatę ze swym osobistym programem, lepiej ten program upowszechnić, znaleźć dla niego zwolenników, z tych zwolenników zbudować solidną organizację i wspólnie przejąć władzę powierzając każdemu funkcję, do której jest najlepiej przygotowany i przekonany. Ale to już byłaby działalność partyjna. Pan chce przejąć władzę sam..., ale to już nie demokracja, tylko autorytaryzm.
    Przypuśćmy, że zdobędzie Pan władzę sam w swoim mieście. I co Pan zrobi? Będzie miał Pan przeciw sobie wszystkich urzędników i wszystkich radnych. No nie, będzie wydawało się Panu, że ma trochę ludzi za sobą - klakierów, którzy klaszczą każdej władzy, ale z takimi to Pan nic nie zrobisz. W decydującym momencie oni będą przeciw Panu.
    Co zatem robić? Właśnie, budować silną partię z dobrym programem dla Polski, która ma nie tylko program co i jak robić w KAŻDEJ dziedzinie i która ma ludzi przygotowanych do realizacji tego programu po całkowitym przejęciu władzy, albo wtedy, gdy zdobędzie władzę tylko częściowo, albo wtedy, gdy będzie w opozycji.
    Aby mieć decydujący wpływ na to co dzieje się w kraju wcale nie trzeba przejmować władzy. W systemie dwupartyjnym (jaki jest faktycznie u nas) decydujący wpływ ma ta trzecia partia. Warunkiem jest to, by jej stały elektorat był większy niż różnica pomiędzy partią rządzącą i opozycyjną. Wtedy warunki stawia właśnie ta trzecia partia, bo władzę z nią przejmuje ta z dwóch partii, którą poprze ta trzecia. Taką rolę stara się pełnić PSL, przynajmniej taka jest filozofia działania jego stronnictwa. I wcale ta trzecia partia nie musi wchodzić w żadne koalicje. Wystarczy, że ma głos decydujący...
    Gorsza sytuacja jest wtedy, gdy za obydwoma największymi partiami w systemie dwupartyjnym stoi ta sama loża. Wtedy to ona pełni właściwie funkcję rządzącą rozstawiając konie pomiędzy te dwie partie największe. W takiej sytuacji ta trzecia partia w decydujących momentach będzie miała przeciw sobie te dwie największe partie zjednoczone. Proszę zauważyć, kiedy największa partia rządząca i największa opozycyjna miały wspólne zdanie w decydujących sprawach jak wejście Polski do EWG, potem do EU, w sprawie restytucji mienia żydowskiego, w walce z organizacjami narodowymi, w walce z polską tożsamością narodową, z polską racją stanu...
                           A.M.

Jestem współ inicjatorem powołania Partii Seniorów. Zasugerowałem utworzenie partii na bazie rejestrowanego stowarzyszenia w KRS o nazwie Konwent Narodowy Polski. Poczyniłem nawet wstępne działania organizacyjne.
Po przeczytaniu listu A.M. dochodzę do wniosku, że nie jest konieczne powoływanie nowej polskiej partii. Winniśmy tworzyć to inaczej. Seniorów  w Polsce jest ca 8-9 milionów. Z tej grupy pewnie da radę utworzenie grupy nacisku w liczbie ca 3-5 milionów. Właśnie Seniorów.

Trzeba utworzyć program potrzeb seniorów typu:

1.Polski system opieki medycznej posiada  w swoich procedurach błąd dotyczący osób niepełnosprawnych z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności.
Podaję przykład: Osoba z dysfunkcją aparatu ruchu nie może udać się do lekarza w Przychodni Podstawowej Opieki Lekarskiej.
Procedury  stosowane przez Przychodnie wykluczają wizyty domowe lekarzy, a więc pacjent pozbawiony jest kontaktu osobistego z lekarzem mimo, że ZUS z Jego emerytury  odprowadza znaczną kwotę składki do NFZ.

W  świetle opisanego faktu proponuje się dokonanie korekty stosowanych  procedur o wizyty domowe lekarzy do osób z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności lub wprowadzenie zasady, że w takiej sytuacji pacjent może  wnioskować do NFZ o wypłatę stosownej kwoty pieniędzy na pokrycie prywatnej wizyty lekarza w domu pacjenta.

2.
Itd.

Tak utworzony program należy zamieścić na stronie  Partii Seniorów i rozpropagować wśród Seniorów i zażądać realizacji postulatów przez partię wiodącą z grupy partii sprawujących władzę – w oparciu o otrzymany „weksel” w zamian za udzielenie poparcia w wyborach przez grupę nacisku seniorów dla danej partii.

Statut Partii Seniorów winien stanowić wzorzec dla działań Seniorów.

Co jeszcze dopiszemy do Programu Partii Seniorów?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz